2023…

Witamy w NOWYM ROKU. Życzymy wszystkim naszym klientom oraz osobom odwiedzającym naszą witrynę wszelkiego powodzenia w całym 2023 roku.
W Nowy Rok wchodzimy z wieloma niezałatwionymi sprawami z roku 22. Jednym z tych zagadnień są Sygnaliści. Do dzisiaj nie mamy ustawy implementującej dyrektywę do naszego systemu prawnego. W połowie Grudnia dowiedzieliśmy się o zatwierdzeniu przez Prezesa UODO pierwszego w Polsce branżowego kodeksu postępowania. W Nowy Rok małe podmioty medyczne wchodzą z „własną instrukcją wdrażania RODO”. W całym tym wydarzeniu widzimy więcej groteski niż poważnego działania. Od pierwszego stycznie zaczęła obowiązywać dyrektywa Omnibus. W tym zakresie czekają nas zmiany w regulaminie strony kodrodo.pl. Przełom roku to jak zwykle sporo pracy związanej z kończeniem poprzedniego roku i wchodzeniem w nowy. I tak podjęliśmy decyzję przygotowaniu nowego szkolenia okresowego pracowników przetwarzających dane osobowe. To będzie już trzecia edycja i pierwsza która ukaże się na początku roku.

Więcej o szkoleniu okresowym – naszym sztandarowym produkcie, napiszemy pewnie w połowie miesiąca. Tak czy inaczej znamy już dokładny zakres. Tym razem poruszone zostaną zagadnienia dotyczące przetwarzania danych szczególnej kategorii. Jedna z lekcji będzie poświęcona rejestrowi incydentów, ponieważ ten nieustannie budzi wielkie emocje wśród pracowników.

Dodaj komentarz

DAS Rafał Górny
20-142 Lublin
ul. Mariańska 9/21
NIP 9462262621