Akademia compliance

Akademia liczy już ponad pół roku. Materiały realizowane w akademii udostępniamy w ramach projektu Compliance Officer w Twoim Biurze Rachunkowym. Za nami 13 odcinków o tematyce głównie RODO i cyberbezpieczeństwo. Teraz nadszedł czas na AML. Pierwsze nagrania już jutro. Pod koniec października uczestnicy projektu dowiedzą się o tym, czym jest ocena ryzyka prania pieniędzy dla przedsiębiorstwa. Następnie w Akademii powiemy więcej o elementach wchodzących w skład systemu jaki każda instytucja obowiązana musi wdrożyć. Z całą pewnością pojawi się odcinek poświęcony Formularzowi sygnalisty (www.formularzsygnalisty.pl)
Niemal po każdej emisji nowego materiału wpływają do nas zapytania od różnych firm, dotyczące prezentowanych treści. Na ich podstawie powstanie co najmniej dwa wydania Akademii do końca roku. Pojawiły się zapytania dotyczące danych nadmiarowych oraz przetwarzania wizerunku. Mamy także pytania dotyczące nagrań z kamerek samochodowych.
Na koniec informacja dotycząca podmiotów przetwarzających. 22 września opublikowano na stronie uodo.gov.pl informacje dotyczącą kary nałożonej za brak pisemnej umowy powierzenia oraz brak weryfikacji podmiotu przetwarzającego dane. Kara niewielka, ale taka sytuacja dotyczy większości Administratorów danych osobowych. Uzupełnijcie swoje dokumenty, a jeśli macie z tym problem – zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

DAS Rafał Górny
20-142 Lublin
ul. Mariańska 9/21
NIP 9462262621